Telefon ve Tabletlere Format Atmak

Her gün saatlerimizi ayırdığımız telefon ve tabletler hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş durumda. Bu cihazları kullanırken zaman zaman birtakım sorunlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Şifresini unuttuğumuz android cihazın şifresini nasıl kıracağımızı bilemeyebiliyoruz. Ya da kasma ve donmalar yapan telefonumuza neler yapılabileceğini pek çok zaman bilemiyoruz. Bu gibi durumlarda yani şifresini unuttuğumuzda veya kasma donma gibi sorunlar başladığında cihazımızı formatlamak en etkili çözüm olacaktır. Ya nasıl olacak ki diyenleri duyar gibiyim. İhtiyacınız olduğunda tamircilere onlarca lira vererek yaptırdığınız telefon ve tabletlere formatlamayı size anlatacağım.

Öncelikle cihazı kapatın.

Daha sonra cihazın marke ve modelini google’de aratarak recovery moda girme şeklini bulun. Örneğin : samsung galaxy j7 prime recovery mode açma şeklinde aratın. Her cihazda farklılık gösterdiğinden kesin bu şekilde olacak diyemiyorum.

Recovery mode açtığınızda şu ekranla karşılaşacaksınız :

Burada ses kısma tuşunu kullanarak wipe data/factory reset kısmına gelin.

Cihazınıza göre ses açma tuşu/güç tuşu/home tuşu okey anlamına gelebilir. Bu wipe data/factory reset kısmına gelince oreyı seçin/okeyleyin.

Daha sonra şu ekranla karşılaşacaksınız :

Burada da yine ses kısma tuşu ile yes–delete all user data kısmına gelin ve seçin. Formatlama işlemi başlayacaktır.

Format bitince ilk fotoğraftaki ekran açılacaktır. Reboot system now seçeneğini seçerek cihazı yeniden başlatın.

İşlem tamamdır. Adımları doğru uyguladıysanız cihazınız formatlanmış olacaktır. Fakat yanlış bir şey yaptıysanız sorumluluk tamamen size aittir. Bitegun.net kullanıcının yapacağı hatalar sonucu karşılaşacağı sorunlardan sorumlu tutulamaz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Mehmet Emin

Bilgiye aç olarak yaşadığım bu hayatta, az biraz oyun oynayan,müzikle ruhunu besleyen,fırsat bulduğunda gezmekten ödün vermeyen, her gün yeni şeyler öğrenmekten keyif alan biriyim.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone Olmak İster Misiniz ?