Sağlıklı Zayıflamanın 10 Yolu

            Günümüz çağında en büyük sıkıntı aşırı kilolar. Hareketsiz yaşam gelişen teknoloji bireyleri iyice hareketsiz yaşama sürüklüyor. Bu maddeler uygulanırsa kısa bir sürede sağlıklı bir şekilde zayıflayabileceksiniz.

  1. Sebze ve meyveler sağlıklı olsalar da belli başlı kalori içerirler. Akşam tüketilmemelidirler. Sabah tüketilmelidir. Özellikle saat 19:30’dan sonra bitki çayı dışında bir şey yenilip içilmemelidir.
  2. İnsan vücudu akşama doğru metabolik olarak daha yavaş çalışır. Yüksek kalori içeren gıdalar öğlen 12.00-13.00’a kadar tüketilmiş olmalıdır.
  3. Kahve tüketimi az dozda sağlıklıdır. Doz abartılmamalıdır. Şeker tüketilmemelidir.
  4. En önemli kısım budur. Akşam yemeği, öğle yemeğine göre hafif olmalıdır. Hafif bir çorba ızgarada pişmiş balık sebze gibi gıdalar tüketilmelidir. Erken yenmelidir ki yatağa giresiye kadar midede sindirilecek gıda kalmamalıdır.
  5. Bu kısmı herkes biliyordur. Gıdaları iyice çiğnemektir. Hem besinler kolay sindirilir hem de beyine sinyal ulaşacağı için az yiyip doyarsınız.
  6. Bol bol bitki çayı içiniz. Ayrıca süt de tüketebilirsiniz.
  7. Yağ tüketimi, 0’a yakın bir seviyeye indirilmelidir. Sadece sağlıklı yağlar olan omega 3-6-9 almalısınız. Bulunduğu gıdalar ise ceviz, fındık, ayçiçeğidir. Omega 3, kalp sağlığınızı korur ve yağ yakımını hızlandırır.
  8. Egzersiz ihmal edilmemelidir. Sağlıklı ve az beslenmeyle kilo verilse de spor ile sıkılaşma ve daha hızlı zayıflama sağlanabilir.
  9. Karbonhidrat ihtiyacı ekmekten değil de sağlıklı karbonhidratlardan sağlanmalıdır. Sebze ve meyvelerden alınmalıdır.
  10. Düzenli uyumaya çalışın. Uyurken kalori yakımı hızlanır. Ayrıca bol bol su içmeyi ihmal etmeyin.

Unutmayın sağlıklı zayıflamak sizin elinizde. Kronik rahatsızlığınız varsa doktorunuzun söylediklerini mutlaka uygulayın.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Mehmet Emin

Bilgiye aç olarak yaşadığım bu hayatta, az biraz oyun oynayan,müzikle ruhunu besleyen,fırsat bulduğunda gezmekten ödün vermeyen, her gün yeni şeyler öğrenmekten keyif alan biriyim.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş bilgiler için teşekkürler, ben de bu konular hakkında blog yazıyorum çok doğru noktalara değinmişsiniz 🙂

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone Olmak İster Misiniz ?