İş ve Staj İlanlarını Bulmak

Upuzun bir aradan sonra tekrar merhabalar! Yine linkedin üzerinde gezerken birçok kişinin yeni işe / staja başladığının haberini okuduktan sonra herkes sonucu paylaşıyor bari ben de sürecin ilk adımını paylaşayım diyerek bu konuda yazıyorum. Herkes bir yerlerde staja başlıyorlar da peki nereden başvuruyorlar ? Nerelerden buluyorlar bu stajları ? Staj bulmak bildiğiniz üzere sıkıntılı bir süreç. Bazen başvuru tarihlerinde fark edemediğimiz için çok değerli staj imkanlarını kaçırabiliyoruz. Bunu yaşamamanız için kendi bildiğim kullandığım birkaç staj bulma yöntemini sizlerle payalaşacağım.

Linkedin Üzerinde Şirketlerin Sayfaları:

İlk baktığım yer şirketlerin linkedin sayfaları oluyor. Şirketler yeni bir staj programı başlatacağında bunu kendi linkedin hesaplarından duyuruyorlar. Peki nasıl bulacağız burada staj ilanlarını ?

Ben burada Mercedes şirketinin staj ilanlarına örnek olarak bakacağım. Öncelikle linkedinde arama kısmına Mercedes yazıyoruz.

Ardından Şirketler kısmında Mercedes – Benz Türk A.Ş. sayfasına giriyoruz.

Açılan bu sayfada iş ilanlarına tıklıyoruz. Birçok şirket iş ilanlarını ve staj ilanlarını adayların kolaylıkla bulabilmesi için buraya ekliyor.

Aşağı doğru inip tüm iş ilanlarını gör seçeneğine tıklıyoruz. Böylelikle şirket tarafından yayınlanan tüm iş ilanlarına ulaşabileceğiz.

Açılan yeni sekmede şirketin paylaştığı tüm iş ilanlarını görebilirsiniz. Buradan size en uygun staj ilanına veya iş ilanına başvuru yapabilirsiniz.

Not : Çok fazla ilan olduğunda yukarıdaki filtrelerden İş Türünü stajyer yapabilirsiniz veya Deneyim Düzeyini stajyer seçebilirsiniz. Lakin şirket ilan yayınlarken buna dikkat etmediyse stajyer ilanı olduğu halde stajyer ilanlarını göstermeyebilir filtreleyince. O yüzden mümkün mertebe buradaki tüm ilanlar içinde gezerek bulmanızdır. Çok fazla ilan varsa filtrelemeyi deneyebilirsiniz.

Linkedin Doğrudan Arama Butonu:

Linkedin arama kısmında şirket özelinde arama yapmak istemiyorsanız direkt çalışmak istediğiniz pozisyonu yazarak da iş ve staj ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Kariyer.net Sitesi:

Kariyer.net sitesi üzerinde de birçok şirketin iş ve staj ilanlarına kolaylıkla ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Boğaziçi Kariyer Merkezi İnternet Sitesi:

Ben Boğaziçi Üniversitesi üzerinden örnek veriyorum lakin sizler kendi okulunuzun da benzer siteleri varsa oralardan da takip edebilirsiniz. Boğaziçi Üniversitesi Kariyer Merkezi internet sitesi üzerinde de birçok şirket iş ve staj ilanları paylaşmakta. kariyermerkezi.boun.edu.tr üzerinden sizler de bu ilanlara ulaşabilirsiniz.

Şirketlerin Kariyer Siteleri:

Bazı şirketlerin kendi siteleri de bulunabiliyor. Örneğin google arama motoruna Tüpraş Staj yazdığımda https://kariyer.tupras.com.tr sitesine ulaşabiliyorum. Siz de “xx kariyer, xx staj, xx’de hayat” gibi anahtar kelimelerle bu şirketlerin sitelerini bulup düzenli periyotlarla takip edebilirsiniz.

Burada kendi bildiğim ve kullandığım birkaç yöntemi aktarmaya çalıştım. Bunlara ek olarak iş ve staj imkanları paylaşılan telegram grupları, facebook grupları, whatsapp grupları gibi birçok seçenek var. Sizler de yararlandığınız kaynakları yorumlar kısmında bırakarak bu yazıyı okuyanlara destek olabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Mehmet Emin

Bilgiye aç olarak yaşadığım bu hayatta, az biraz oyun oynayan,müzikle ruhunu besleyen,fırsat bulduğunda gezmekten ödün vermeyen, her gün yeni şeyler öğrenmekten keyif alan biriyim.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone Olmak İster Misiniz ?