E Devlet’ten Sabıka Kaydı Nasıl Alınır ?

Sabıka kaydı diğer ismi ile adli sicil kaydı vatandaşlar tarafından sıkça istenen belgeler arasında yer almaktadır. Adalet bakanlığına bağlı bir hizmet servisidir. E-devlet kapısından alınabilen bu belge daha önce adliyeler tarafından verilmekteydi. Şimdi internet üzerinden kolayca adli sicil kaydı alınabilmektedir. Peki, e-devlet üzerinden sabıka kaydı nasıl alınır? Ayrıntılar burada.

E-Devlet Kapısından Sabıka Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Adli sicil kaydı daha yaygın kullanılan ismi ile sabıka kaydı internet üzerinden kolayca sorgulayabilirsiniz. E-devlet üzerinden sabıka kaydı sorgulamak için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  1. Adım; www.turkiye.gov.tr adresi yazarak e-devlet kapısından TC kimlik no ve şifre ile giriş yapılıyor.
  2. Adım; ana sayfada yer alan arama kutusuna adli sicil kaydı yazmanız yeterlidir.
  3. Karşınıza gelen ekrandan istenilen bilgileri girerek sabıka kaydına erişebilirsiniz.

E-Devlet Kapısından Sabıka Kaydı Nasıl Alınır?

E-devlet kapısından sabıka kaydı almak için sorgulama işleminden sonra karşınıza barkodlu oluşan sabıka kaydınızı bilgisayarınıza indirip çıktı alabilirsiniz ya da isterseniz e-posta olarak alma imkanına sahipsiniz.  İsterseniz tekrar yeni sorgu yapabilirsiniz.Ayrıca bir gün içerisinde ise en fazla 4 adet sabıka kaydı sorgulaması gerçekleştirebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Mehmet Emin

Bilgiye aç olarak yaşadığım bu hayatta, az biraz oyun oynayan,müzikle ruhunu besleyen,fırsat bulduğunda gezmekten ödün vermeyen, her gün yeni şeyler öğrenmekten keyif alan biriyim.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone Olmak İster Misiniz ?