Nasıl Youtuber Olunur ?

Öncelikle Youtuber diye adlandırılan şey, Youtube’de kendi çapında içerik üreten ve kendi kanalında bir iş yapan kişi ve kişilerdir. Bir diğer adı ise youtube fenomenidir.

Adımlarımıza geçelim;

1-Öncelikle youtuber olmak için kendi kanalımızı oluşturmak ve kanalı oluşturmaya yönelik hareketlerde bulunmamız gerektir.

2-Ardından akıllarda kalıcı ve güzel bir isim bulmamız lazım.

3-Özgün olmak bu youtube da çok önemli bir etkendir.

4-Kanal için sosyal medya hesapları kurun ve buna ayrı olarak hesaplarınızı teker teker ayırın.

5-Kanalı kurdunuz diyelim video çekeceksiniz akıllarda ki soru ‘’İÇERİK NE OLACAK?’’ kanalınız konusu çok önemlidir. Ne tür yayınlamalar yapacaksınız? Veya ne tür videolar çekeceksiniz? Yaptığınız içerikler beğenilecek mi? Bu yüzden konularınızı iyi belirlemeniz gerek şimdi size bazı konular vereceğim;

-Eğlence

-Oyun

-Bilgi

 -Gündem

-Ekonomi

-Siyasi

-Sosyal

-Deneysel

-Şaka

-Makyaj

-Spor

-Müzik

-İnceleme

 -Belgesel

-Paranormal Aktiviteler

-Yardım ve daha nice konular bunlar tabi bazıları sizin ilgi alanınıza göre hangisini seçeceğiniz önemlidir.

6- Evet her şeyiniz hazırlandıktan sonra artık youtube profilinizin kapak fotoğrafı, profil fotoğrafı bunları bulmanız gerek.

7-Geldik en önemli konuya tabi ki de video çekmek için ekipmana ihtiyacınız vardır. Bu youtuber insanların olmazsa olmazıdır. Bu ekipmanları toplamanız için büyük çaba sarf etmeniz gerekir. Sonuçta küllerinizden doğuyorsunuzdur.

8- Ekipmanları topladınız şimdi sıra programlarda hangi programları kullanacağınız çok önemlidir. Bunlar sizin videolarınız göz bebeğidir, olmazsa olmazıdır.

9-Çektiğinizi videoların kapak fotoğrafı yani (banner) belirlemek ve yapmak, her şey de tabi ki kendiniz yapmanız daha iyi olur ve bu da özgün içeriğe bağlıdır.

10-Artık hazırladığınız ve büyük emek verdiğiniz videoyu youtube ye yüklemek

11- Videoyu yüklerken içerik kısmına dikkat edin boş boş şeyler yazmayıp kendinizi düşünüp açtığınız sosyal medyaların linklerini buraya teker teker koyabilirsiniz. Ve daha büyük kitleye ulaşmak istiyorsanız videoyu açıklama kısmında etiketlerle süsleyebilirsiniz.

12- Ve artık ilk videonuz hazır ve youtuber olma yolunda büyük hedeflerle ilerleyebilirsiniz. Unutmayın ne kadar özgün bir içerik yaparsanız bir o kadar abone ve beğeni gelir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Mehmet Emin

Bilgiye aç olarak yaşadığım bu hayatta, az biraz oyun oynayan,müzikle ruhunu besleyen,fırsat bulduğunda gezmekten ödün vermeyen, her gün yeni şeyler öğrenmekten keyif alan biriyim.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone Olmak İster Misiniz ?