E Devletten Seyahat İzin Belgesi Almak

65 Yaşüstü Vatandaşlar E-Devlet Üzerinden Seyahat Belgesini Nasıl Alır?

İnternet üzerinden seyahat belgesi alma adımları nelerdir? İller arasında seyahat edecek vatandaşlar E-devlet üzerinden seyahat izin belgesi nasıl alırlar? İşte ayrıntılar.

İnternetten Seyahat Belgesi Alma Adımları

İnternet üzerinden seyahat izin belgesi alma işlemi vatandaşların yoğun ilgisine maruz kaldı. İşte internetten seyahat izin belgesi çıkarma adımları. İlk olarak vatandaşlar bu linke tıklayarak https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-e-basvuru?yeni=basvuru e-devlet sitesinin başvuru ekranından TC ve şifreleri ile giriş yapacaklardır.  (bk. Şekil 1)

Daha sonra açılan ekrandan içişleri bakanlığı e-başvuru ekranına girerek sağ üst köşede yer alan ‘yeni başvuru’ butonuna tıklayarak izin alma işlem adımlarını başlatmış olacaklardır. (bk. Şekil 2)

Yeni başvuru butonuna tıkladıktan sonra ‘başvuru türü seçimi’ ekranından istediğiniz ilgili bölümü seçmeniz gerekmektedir. Yani burada ilk sırda yer alan ‘65 yaş üstü vatandaşlara seyahat izin belgesi verilmesi’ bölümünü seçmeleri gerekmektedir. (bk. Şekil 3 – 4)

Metin Kutusu: Şekil 3: E-devlet seyahat başvuru türü seçme

İlgili bölüm seçildikten sonra devam butonuna tıklanarak yeni gelen ekrandan iletişim ve sizden birtakım bilgiler girildikten sonra tamam demeniz yeterlidir. Sonuç cep telefonlarınıza SMS olarak gelecektir. Telefonlarınıza gelen bu SMS’ler sizin seyahat izin belgesi yerine geçecektir. Herhangi bir kontrol noktasında sizden seyahat izin belgesi sorulduğunda bu SMS’i göstermeniz yeterli olacaktır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Mehmet Emin

Bilgiye aç olarak yaşadığım bu hayatta, az biraz oyun oynayan,müzikle ruhunu besleyen,fırsat bulduğunda gezmekten ödün vermeyen, her gün yeni şeyler öğrenmekten keyif alan biriyim.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone Olmak İster Misiniz ?