E Devlet’ten SGK Hizmet Dökümü Almak

E-Devlet Hizmetinden SGK Hizmet Dökümü Nasıl Öğrenilir?

Her geçen gün e-devlet sitesine eklenen hizmetler artmaktadır. Sıkça kullanılan hizmetlerden biri de SGK hizmet dökümü sorgulamadır. Sgk hizmet dökümü hizmeti sosyal güvenlik kurum altında hizmet veren bir servistir. Resmi işlerde ve iş başvurularında sgk hizmet dökümü tercih edilmektedir. O halde e-devlet ’ten sgk hizmet dökümü nasıl öğrenilir ve nasıl alınır? İsterseniz gelin e-devlet ‘ten SGK hizmet dökümü nasıl öğrenilir? birlikte bakalım.

SGK Tescil Bilgilerini Öğrenme

Sgk tescil bilgilerini öğrenmek için e-devlet sitesine bu adresten www.turkiye.gov.tr girmeniz yeterli olacaktır. Arama çubuğuna sgk tescil yazıp aratmanız yeterli olacaktır. Tüm sgk tescil bilgilerinizde şu bilgiler yer almaktadır.

  • Adı Soyad
  • T.C. Kimlik Numarası
  • 4A Sicil Numarası
  • Durumu (Sigortası devam ediyor mu?)
  • İşe Giriş Tarihi
  • Uzun Vade Gün Sayısı 
  • 4A İptal Sicilleri 

E-Devlet SGK Hizmet Dökümü Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-devlet sgk hizmet dökümü sorgulama işlemi içinwww.turkiye.gov.tr adresine T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yaparak e-devlet sitesinin ana sayfasında yer alan arama çubuğuna SGK hizmet dökümü yazmanız yeterli olacaktır. Böylelikle bugüne kadar yapmış oldunuz hizmetlerin dökümü karşınıza gelmiş olacaktır.

E-Devlet SGK Hizmet Dökümü Belgesi Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Günün her saati e-devlet üzerinden SGK hizmet dökümü belgesi alabilirsiniz. E-devlet üzerinden SGK hizmet dökümü belgesi almak için ilgili bölümün hemen üstünde yer alan yazdır butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Ayrıca aldığınız bu belgeyi iş başvurularında ve resmi işlerde kullanabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Mehmet Emin

Bilgiye aç olarak yaşadığım bu hayatta, az biraz oyun oynayan,müzikle ruhunu besleyen,fırsat bulduğunda gezmekten ödün vermeyen, her gün yeni şeyler öğrenmekten keyif alan biriyim.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone Olmak İster Misiniz ?